Warning: Undefined array key "ra-design" in /data/web/virtuals/55138/virtual/www/subdom/rensienovo-auto/_core.php on line 32

Warning: Undefined array key "ra-design" in /data/web/virtuals/55138/virtual/www/subdom/rensienovo-auto/_core.php on line 32

Warning: Undefined array key "ra-design" in /data/web/virtuals/55138/virtual/www/subdom/rensienovo-auto/_core.php on line 32
Rensienovo auto

Rensienovo auto

O autorech a natáčení

Začátkem léta roku 2007 se Radim Urbášek a Tomáš Rulíšek rozhodli, že se pokusí natočit svůj první film. Bez jakýchkoli zkušeností a znalostí spolu s dalšími dvěma lidmi začali točit scifi film o časoprostorových anomáliích. Příběh byl však moc dlouhý a herci neměli skoro vůbec čas a tak se stihla natočit asi tak první pětina filmu.

Nechtěli to ale vzdávat a tak na přelomu roku 2007 a 2008 začali navíc spolu s Petrem Dyčkou vymýšlet nový film. Práce na scénáři se ale bohužel zastavily hned začátkem roku 2008 a znovu pokračovali až začátkem léta stejného roku. Z těchto tří lidí nakonec navíc víceméně zbyl jenom Radim Urbášek, který se narychlo snažil scénář vymyslet, sehnat nějaké herce (Petr Zehnal, Adam Ondříček, Tomáš Buriánek) a začít točit s novou HD kamerou Canon HV30. Je třeba říct že s filmem pomáhal ještě Lukáš Křeček a občas taky Tomáš Rulíšek, Martin Dědoch a Marek Musil.

Přestože příprava byla minimální, podařilo se jim nakonec do konce září (až na drobnosti) natočit skoro 5 hodin hrubého materiálu, ze kterého přes podzim vzniknul asi 25 minutový pokus jménem Rensienovo auto. Chyběla ale filmová hudba. A tak v prosinci přišlo na řadu 3/4 kapely Unna (Tomáš Niesner, Tomáš Rulíšek, Jakub Šimanský), Petr Zehnal a záchrana na poslední chvíli, Miroslav Novotný, kteří se o soundtrack postarali (hodně lidí říká, že hudba je ještě lepší než film samotný).

Premiéra proběhla 22. prosince 2008 u Petra Dyčky v XBOX herně v Prostějově (ve stejném městě se film točil).

Příběh

Varování - následující část vyzrazuje zápletku a rozuzlení.

Ve filmu vystupují tři hlavní postavy. Sam, jeho bratr Ted a jejich kamarád Tom Rensien. Tom je nespolečenský, psychicky labilní člověk, ze kterého si všichni vždycky dělali srandu, hlavně Sam a Ted.

Jednoho dne se Ted nevrátí domů a Sam se ho snaží najít. Ptá se známých, ale celý den ho nikde nenajde. Když večer přijde domů tak najde ve schránce anonymní dopis, kde se píše, že byl jeho bratr unesen a že se zítra musím dostavit na určité místo. Sam se rozhodne poslechnout a na místo další den přijde. Najde tam další dopis, ale než ho stihne přečíst, tak zahlédne Toma. Nechápe co zrovna on tam dělá.

Film pokračuje příběhem odehrávajícím se o den dřív z pohledu Toma. Tom ráno vstane, udělá si snídani. Přijde mu e-mail, ve kterém je odkaz na nějaké video. Ve videu můžeme vidět, jak Sam a Ted kradou Tomovo auto a celé si to natáčí na kameru. Tomovi jeho auto před nějakou dobou někdo ukrad a kousek s ním popojel, ale Tom zřejmě nevěděl kdo to byl. To už je na Toma moc (po všech naschválech co mu Sam a Ted v životě udělali). Najednou zazvoní zvonek a před Tomovo dveřmi stojí Ted. Divná náhoda. Tom ale rychle vymýšlí plán, jak se bratrům pomstít. Teda omráčí a sváže. Napíše dopis, který odnese Samovi do schránky a který pak Sam večer najde.

Další den přijde Tom na smluvené místo o něco dřív a nechá tam další dopis, kde Sama posílá zase někam jinam - chce si s ním hrát. Schová se a vše pozoruje. Dřív než ale Sam přijde, tak tom uvidí divnou věc. Teda, který leží v trávě přesto, že by měl být svázaný u něj doma. Rozběhne se za ním, Ted tam spí, ale hned se probudí a začne utíkat pryč. Tom z toho nechápe. Chce ho pronásledovat, jenomže za sebou uslyší Samův hlas. Celý jeho plán nevychází. Sam má podezření, že za celým únosem stojí on. Tom utíká domů a Sam ho pronásleduje. Chytne ho až ve dveřích jeho bytu. Ted vše přiznává a zavede ho do pokoje kde Teda svázal. Jenomže na židli Sam nikoho sedět nevidí a Tom ano. Ukáže se, že celý únos si Tom jenom představoval. Tom v panice práskne Sama válečkem na těsto a uteče.

Sam se po chvíli probudí. V bytě najde ležet i omráčeného Teda. Probudí se a ptá se ho, co se stalo. Ted mu říká, že o všem věděl už od začátku. Viděl Toma jak nese dopis do schránky, uvědomil si, že si Tom vše jenom představoval (věděl že je psychicky labilní), ale rozhodl se hrát s Tomem jeho hru. Chtěl se totiž Samovi pomstít za nějaké věci z minulosti. Ted pak oba pronásledoval až do Tomova bytu. Když potom Tom ve zmatku utíkal pryč a narazil na Teda, tak ho prásknul válečkem taky.

YouTube video

Součástí filmu je i tzv. YouTube video, které je na internetu k dispozici už od 20. července 2008, tedy ještě před natáčením samotného filmu.

Další informace a galerie

Další informace naleznete v registru neprofesionálního filmu FILMDAT http://www.filmdat.cz/filmy.php?detail=1630 kde naleznete i galerii obrázků z filmu.

film Radima Urbáška